Nombre total de pages vues

7 février 2016

Un peu de tout * Apie viską po truputį

Bonsoir.
C'est la veille de Nouvel An Chinois. On dira au revoir à Chèvre.

au revoir, Chèvre ! * viso gero, Ožy !
Après, on dira bonjour à Singe. J'ai pas de figurine de Singe, il n'y aura pas de photo avec. Mais on le salue ! J'espère que l'année de Singe sera meilleure que celle de Chèvre.

Puis, il y a une exposition des céramiques à l'ancienne Poterie de Gradignan. Là, où j'anime les cuissons raku  les lundis. Les oeuvriers y exposent leurs travaux. On appelle tous les adhérents des ateliers "les oeuvriers", c'est plus intéressant. Puisque ce sont pas les élèves (parce que il n'y a pas de profs). Moi aussi je participe, j'y expose deux de mes sculptures, un cheval que j'aime bien et aussi Mon P'tit Chat. Je vais faire un article spécial, ça le vaut, il y a des choses très intéressantes. Exposition durera du 8 à 28 février, chaque jour de 15 à 19 heures, entrée est libre. Lundis après-midis j'y serai. Alors, si vous êtes dans le coin... ;)

j'expose Mon P'tit Chat à la Poterie * Mano Katinélis eksponuojamas
Troisième chose: j'ai fait pas mal de boules couvertes avec engobes, très colorées et jolies. Il me faut faire des photos, et je vais les montrer bientôt. Regardez, voici un aperçu.

petites boules colorées * mažieji spalvotieji kamuoliukai
 C'est pas tout. J'ai fabriqué plein de petites coupelles avec chiens corgis que j'adore. Va falloir décrire ça aussi. Elles sont mignonnes, je vous le promets. Voilà une photo.

petites coupelles avec les corgis * lékštutés su korgiais

Qu'est-ce que je peux dire de plus ? Je travaille, j'ai plein d'idées et quelques commandes... j'ai seulement pas assez de temps pour tout faire.
Et puis, j'aime pas les cyclistes qui roulent sur la route, quand il y une belle piste cyclable juste à coté. Voilà, j'ai tout dit, pour le moment :)

Bonne année de Singe à toutes et à tous !

***********************************************************************************

Labas vakaras.
Tuoj tarsime viso gero Ožiui. Tam Ožiui, kurio metus ką tik pragyvenome. O paskui pasakysime labas Beždžionei. Irgi tai, iš kinietiško kalendoriaus. Nuotrauką su mano darytu mažu oželiu matéte kiek aukščiau, o va nuotraukos su beždžione nebus, nes beždžionių negaminu. Bet tikiuosi, kad ateinantys metai bus smagesni už ožio.

Dar noriu pasakyti, kad senojoje Keramikos gamykloje, kurioje vedu raku degimo pamokas, nuo rytdienos vyks keramikos kūréjų darbų paroda. Mums labai patinka žmones, ateinančius lipdyti į mūsų dirbtuves, vadinti kūréjais. Mokiniais ar studentais jų vadinti negalime, nes patys nesame nei mokytojai, nei profesoriai. Lankytojais jų irgi nepavadinsi, nes jie ne tik lankosi dirbtuvése, bet ir kuria. Kūréjai - gražus žodis.
Taigi va, nuo rytdienos ir iki vasario 28 senojoje Keramikos gamykloje bus paroda, kurioje ir aš dalyvauju su dviem savo skulptūrélém, nes irgi esu kūréja. Eksponuoju ten vieną arklį ir Mano Katinélį. Paroda bus atidaryta kasdien nuo 15 iki 19 valandos. Pirmadieniais po pietų ten būsiu. Jei esate kur nors netoliese, tai labai prašau užsukti. Nepasigailésite, nes yra tikrai įdomių darbų, kuriems neilgtrukus paskirsiu visą straipsnelį.

Trečias dalykélis: pabaigiau net tuziną spalvotų kamuoliukų. Jie simpatiški, puošti visokiais abstrakčiais ir nelabai abstrakčiais piešiniais. Reikia juos dailiai nufotografuoti ir aprašyti. Tikiuosi greitai tai padaryti.

Tai ne viskas. Dar prigaminau krūvelę lékštučių su mano mylimais korgiais. Jų nuotraukas jau turiu, vieną parodžiau feisbuke ir instagrame, ji susilauké didelio démesio. Todél dabar man reikia tik gerai susikaupti ir parašyti straipsnelį apie tas lékštutes.

Ką dar galéčiau pasakyti ? Dirbu, idéjų nestokoju, turiu keletą užsakymų, trūksta tik laiko...
O dar noriu pareikšti, kad labai nemégstu dviratininkų, minančių važiuojamąja gatvés dalimi, kai visai šalia pat gatvés yra patogus, platus dviračių takas ! Jaučiu, prieisiu iki to, kad vieną sykį tokį nedrausmingą dviratininką apréksiu. Nervai šlyja, turbūt.
Na štai, rodos viską pasakiau šiam kartui :)

Laimingų Beždžionés metų visiems !


4 commentaires:

 1. Negalima ant dviratininkų rėkt, jie oro mieste negadina. Ir kenčia nuo nekantrių vairuotojų, kurie nori juos aprėkt ir nedrausmingų pėsčiūjų, kurie vaikšto dviračių takais ir tik taikosi perbėgti dviratininkui kelią prieš pat nosį. Dviratininkus reik mylėt, nes jie atsirado anksčiau nei automobilių vairuotojai ir jų mažiau, ir jie mažiau vietos gatvėje užima, ir triukšmo nekelia, ir mažindami paklausą mažina naftos kainą, ir .....
  Su bezdžionės metais ;)
  P.S. Tas ožys gražiai skęsta, super nuotrauka

  RépondreSupprimer
  Réponses
  1. Na ne, Aurelijau, kai salia gatvés kuo placiausias dviraciu takas, o tas vistiek varo gatve, tai mane pasiutimas ima rimtas. Tikriausiai zinai, kad tai yra KET pazeidimas. Dviratininkai gali vaziuoti gatve tik tada, kai néra dviraciu tako. Pas mus, bent jau uz miesto, tu taku - placiu, dvipusiu - yra uztektinai, ir péstieji ju neuzima. Bet vistiek atsiranda tokiu, kuriem gatve vaziuot labiau patinka. Dazniausiai tai buna tokie, zinai, margai spalvotai apsirenge "sekmadieniniai lenktynininkai", labai vaidinantys sportininkus. O paprastiems miesto dviratininkams, minantiems i paskaitas ar i darbus, uztenka dviraciu taku. Ant ju rékti nesinori.
   Aciu uz nuotraukos pagyrima :)

   Supprimer
 2. Ilona, padaryk nuotraukų iš parodos, jei turėsi ūpo, labai noriu į ją "užsukti" :))

  RépondreSupprimer
  Réponses
  1. Nuotrauku jau turiu, ir jas parodysiu, ir netgi straipsniuka parasysiu. Butinai !

   Supprimer